16
Сентябрь
2015

ARK OVRUTSKI QUINTET НА ОДЕСЬКІЙ КІНОСТУДІЇ

ARK OVRUTSKI QUINTET НА КИНОСТУДИИ

Перше радіо FM1 представляє:
до 10-річчя “Міжнародного джазового абонементу” та за підтримки Австрійського Культурного Форуму в Україні

Austrian-Ukrainian jazz connection —
Ark Ovrutski Quintet

за участі
Dena DeRose – вокал, фортепіано (США-Австрія),
Klemens Marktl – барабани (Австрія),
та
Дмитро ‘Бобін’ Александров – саксофони (Україна),
Денніс Аду – труба (Україна).

“Дена ДеРоуз – найбільш креативна та переконлива співачка-піаністка з часів Ширлі Хорн. Якщо вона збирається з гастролями до вашого міста, подбайте про свої квитки заздалегідь, тому що зал буде повним. Вона випромінює не лише радість, а й зазирає в найпотаємніші куточки душі.”

 Washington Times

Dena DeRose (Австрія/США) – вокал, фортепіано.
У неї вражаючий перелік виступів: клуби Blue Note, Smoke, the Jazz Standard, заклади Kennedy Center, The Jazz Showcase, фестивалі Red Sea Jazz Festival (Ізраїль), The Monterey Jazz Festival, The San Francisco Jazz Festival (США), Ancona (Італія), Estoril (Португалія), The North Sea and The Hague Jazz Festivals (Нідерланди). А її партерами по сцені були Рей Браун, Кларк Террі, Маріан МакПартланд, Бенні Голсон, Джон Скофілд, Філ Вудс, Слайд Хемптон та багато інших.
Дена ДеРоуз записала 9 сольних альбомів та тричі номінувалася на Grammy. Як викладач вона працювала у Manhattan School of Music, NYU, The New School, Long Island University, Purchase College in New York, and The Hartt School of Music in Connecticut. Нині ДеРоуз очолює Факультет джазового вокалу у The University of Music and Performing Arts in Graz (Австрія).

Клеменц Марктл (Австрія) – барабани.
Він, ймовірно, найбільш бажаний барабанщик австрійської джазової сцени. Він записувався та виступав із такими метрами, як Джордж Гарцоне, Джо Лок, Сімус Блейк, Рік Магрітца, Кенні Віллер, Дена ДеРоуз.
2001 року Марктл дістав перше місце на престижному конкурсі Leid’sche JazzAward (Нідерланди), а 2006-го номінувався на Hans KollerSideman of the Year Award. З 2011-го Клеменц Марктл – професор на кафедрі джазових ударних консерваторії Klagenfurt (Австрія).
Американські критики вважають його одним з найталановитіших барабанщиків з Європи, який, до того ж, володіє непересічним, як для барабанщика, композиторським талантом.

Арк Овруцький (Україна/США) – контрабас.
За понад 10 років Овруцький встиг на лише засвітитися на багатьох сценах Європи та Нью-Йорка, але й привіз до України (у складі своїх ансамблів) неймовірну кількість американських та європейських джазових виконавців, деякі з котрих – живі класики джазу, або ж надто “перспективні”. Кертіс Фуллер, Ларрі Вілліс, Джейвон Джексон, Дудука да Фонсека, Бугге Весселтофт – і цей перелік можна продовжувати досхочу. Приміром, вокаліст Ґрегорі Портер, котрого саме Овруцький вперше презентував нашій аудиторії 2005-го та працював з ним упродовж семи років, пізніше встиг отримати Grammy та стати “Вокалістом року” за версією одного з найпрестижніших рейтингів журналу DownBeat.
А тим часом сам Овруцький встиг отримати науковий ступінь у коледжі Ратгерс (Нью-Джерсі), записати кілька альбомів: його другий альбом “Sounds of Brazil” (2011) записаний винятково із бразильськими музикантами, а третій – “4:33” (2014) потрапив до номінації журналу DownBeat та до Top-70 американського джазового хіт-параду.

Денніс Аду (Україна) – труба.
Окрім того, що Аду – найпомітніший та, можливо, наймайстерніший джазовий трубач України, він ще є наймолодшим диригентом найбільш серйозного українського біг-бенду. Наприклад, славетний Пакіто Д’Рівера сплутав київський біг-бенд з “класним американським”. А сплутати самого Аду із американцем – ще простіше.

Дмитро ‘Бобін’ Александров (Україна) – саксофоніст, бас-кларнетист, композитор.
Людина, без якої український джаз XXI-го століття виглядав би геть інакше. І гірше. Крапка.

Ми ніколи не знаємо, яким буде наступний джазовий концерт, бо джаз – імпровізація. Втім, можемо гарантувати, що під час концерту прозвучать найкращі приклади класичної американської лірики – «My Funny Valentine», «Time Аfter Time», «How Deep is the Ocean», «For All We Know» та композиції Арка Овруцького з майбутнього альбому, котрі вже добре відомі у Нью-Йорку.

 

Комментарии (0)

Оставить комментарий

Пожалуйста, войдите, чтобы комментировать.

 
  • Вниманию рекламодателей!
    Вниманию рекламодателей!
  • С 1 Декабря 2012 года Одесская киностудия проводит экскурсии для туристов ...
  • Аренда складских и офисных помещений помещений
    Предлагаются в аренду складские и офисные помещения ...